Jakie są najlepsze rowery miejskie? (ranking)

Miejska zabudowa to częsty powód opóźnień komunikacyjnych. Labirynty tramwajowych torów, ruchliwe skrzyżowania, postój na światłach. To wszystko powoduje, że marnujemy kolejne godziny na stanie w korkach czy oczekiwanie na spóźniony autobus. Jednak wcale nie musi tak być! Wystarczy zamiast auta czy tramwaju wybrać rower. W ten sposób nie tylko dotrzemy wszędzie na czas, ale również zadbamy o własną kondycję. Dodatkowo takie rozwiązanie jest dużo bardziej ekologiczne. Jednak jak wybrać najlepszy rower miejski? Czym kierować się podczas zakupu?

Najlepszy rower miejski – jaki wybrać?

Jak wygląda dobry rower miejski? Niejeden z nas zastanawia się, jaki pojazd będzie najlepszy na miejskie ścieżki rowerowe. Aby wygodnie i sprawnie poruszać się po terenach zabudowanych, nasza maszyna powinna być specjalnie dostosowana. Jakie są nasze wymagania wobec takiego sprzętu?

Powinien nam on umożliwiać sprawną i łatwą jazdę po miejskich przestrzeniach oraz jazdę w każdym stroju – nawet tym eleganckim. Od takiego pojazdu oczekujemy ochrony przed wodą spod kół, wygody i w miarę możliwości koszyka do przewożenia zakupów czy dokumentów do pracy. Pokonujemy drogi o różnej nawierzchni, stopniu nachylenia i innej długości, a to wszystko w zmiennej pogodzie. Mimo to, nie chcielibyśmy podczas takiej trasy zmęczyć się niczym zawodowi kolarze. Dlatego wymagamy od naszych jednośladów jazdy w miarę możliwości bezwysiłkowej. Wiadomo, że każdy ma nieco inne wymagania, dlatego najlepszy rower miejski to taki, który spełnia potrzeby właściciela.

Jaki zatem wybrać rower? Poniżej znajdziesz ranking rowerów miejskich, dzięki którym Twoja codzienna droga do sklepu czy pracy stanie się czystą przyjemnością.

RANKING: Najlepsze rowery miejskie

Najlepszy rower miejski
Kross Explorer 2.0 Damski

1. Kross Explorer 2.0

Jest to najlepszy rower miejski dla kobiet. Cały pojazd odzwierciedla wieloletnie doświadczenie marki Kross na rynku kolarskim. Niezależnie od tego, czy chcesz dojeżdżać nim do pracy czy też postanowisz go zabrać na długą wycieczkę poza miasto – z pewnością spełni on swoje zadanie. Zapewni Ci on dodatkowo wygodną pozycję, która nie obciąży Twoich pleców i pomoże spędzić długie chwile za jego kierownicą.

Sprzęt Kross daje nam do dyspozycji 21 biegów, które skutecznie pomogą w pokonaniu każdej przeszkody, nawet z bardzo obciążonym rowerem oraz rozpędzenie się podczas jazdy po płaskim terenie. Rama zrobiona jest z aluminium, cechuje ją niezwykła sztywność i odporność na przewożony bagaż. Kross Explorer 2.0 to rower miejski ze wspaniałymi opiniami, który zapewni bardzo wygodną i dynamiczną jazdę po miejskiej dżungli.

2. Indiana Impala 7B

Indiana Impala 7B

Indiana Impala 7B to dobry rower miejski dla kobiet, które nie boją się wyróżniać! Doskonałe połączenie kolorystyczne, troska o szczegóły i pełne wyposażenie z pewnością trafią w kobiecy gust! Model dodatkowo obejmuje dzwonek do samodzielnego montażu i stopkę, co dodatkowo go uatrakcyjnia. Stalowa rama w rozmiarze 17′ sprawia, że rower jest bardzo trwały i doskonale pochłania drgania, a jazda po nierównej nawierzchni nie sprawia mu najmniejszego problemu. Stalowo-aluminiowy wspornik kierownicy jest bardzo wytrzymały, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas jazdy nawet w trudnych warunkach. Jest on praktycznie niezniszczalny.

Szczególna uwaga podczas projektowania modelu została zwrócona na niezawodność hamowania. Wszystko to zdecydowało, że Indiana Impala 7B znajduje się w rankingach najlepszych rowerów miejskich.

7 biegów zdecydowanie ułatwia jazdę po miejskich zabudowaniach. Koła o średnicy 28 cali z pewnością umożliwiają płynną jazdę, nawet po krzywych drogach, zaś dwukomorowa konstrukcja obręczy zwiększa ich wytrzymałość. Drobną wadą tego modelu jest nieco większa masa – 17 kilogramów. Podczas jazdy nie stanowi to większego problemu i nie zmniejsza jej płynności. Nie wpływa to jednak na bardzo dobre opinie o Impali wśród rowerów miejskich.

3. Indiana Moena

Indiana Moena czarno-biały

Nasz ranking rowerów miejskich uzupełniamy o pojazd wyjątkowej urody. Indiana Moena zachwyca kontrastującym zestawem czerni i bieli. Dwukolorowe opony i jaśniejsza kierownica składają się na ten niezwykły design. Typowa holenderska damka przyciąga spojrzenia, kojarząc się z lekkością i wielkomiejskim stylem.

Czarno-biały jednoślad oprócz wyglądu przemawia również lekkością jazdy. Trzybiegowa przerzutka Shimano w tylnej piaście w zupełności wystarcza, by utrzymać płynne tempo na miejskich ścieżkach. To bardzo dobry rower miejski z charakterem, na którym jednocześnie można jechać dynamicznie i doskonale wyglądać.

4. Romet Orion 3S

Romet Orion 3S

Szukasz roweru miejskiego z opinią niezawodnego pojazdu? Romet Orion 3S to starannie dopracowany jednoślad, gotowy na jazdę po miejskich ścieżkach rowerowych. Dobrą rękę bydgoskich projektantów widać w detalach. Bagażnik, błotniki i oświetlenie wkomponowane w złotą ramę tworzą wyjątkowo szlachetny design. Dzięki podniesionemu przodowi i osłonie na łańcuch powstał niezawodny i miły dla oka pojazd do miasta.

Najczęściej kupowane rowery miejskie w męskim jeżdżą na kołach 26” z ramą w rozmiarze 20”. Nie inaczej prezentują się parametry Oriona. Trzybiegowa przerzutka w piaście i hamulce V-brake to rozwiązanie, które sprawdza się w miejskiej jeździe. Ogromnym atutem pojazdu jest stosunkowo niewielka waga – aluminiowa rama i kierownica pozwoliły na jego gruntowne „odchudzenie”. Decydując się na ten model otrzymasz dobry rower miejski łączący estetykę z dobrymi osiągami.

5. Dallas City 1Spd

Dallas City 1Spd

Zwolennicy prostych rozwiązań i męskiej jazdy znajdą w tym modelu to, co mają najlepsze rowery miejskie. Duże kola 28” i układ kierownicy pod bardziej nachyloną sylwetkę są wprost stworzone do aktywnej jazdy w płaskim terenie. Czarny, jednobiegowy Dallas wymusza szybką jazdę i pokonywanie niewielkich nachyleń siłą rozpędu. To rower miejski, któremu towarzyszą świetne opinie użytkowników lubiących klasyczny styl jazdy.

Solidna stalowa rama, hamulec w tylnej piaście i siodło na sprężynie – wszystko to sprawia, że możesz dosiąść prawdziwie oldskulowej maszyny. Może nie są to najczęściej kupowane rowery miejskie, ale Dallas 1spd znajduje wielu amatorów. Solidny stelaż i większe koła umożliwiają naprawdę dynamiczną jazdę. Jeśli potrafisz rozpędzić ten jednoślad, szybko pokonasz dłuższe trasy rowerowe w mieście.

6. Romet Vintage M

Romet Vintage M

Kolejny miejski Romet tym razem z mniejszą średnicą ramy i większymi obręczami (28”). 6-biegowa przerzutka Shimano daje duże pole manewru, jeśli chodzi o redukcję i przyspieszenie. Linia Vintage z bydgoskiej fabryki powstała z duża dbałością o detale klasycznego wyglądu. Jednak pod dopracowaną sylwetką z fantazyjnie wygiętym bagażnikiem kryje się pojazd o sporych możliwościach.

Połączenie większych kół z dużą, jak na najczęściej kupowane rowery miejskie, liczbą biegów pozwala na wyjątkowo płynną jazdę i pokonywanie dłuższych podjazdów. Mniejsza średnica solidnej stalowej ramy dodaje pojazdowi lekkości i fantazyjnego stylu. Świetnie prezentuje się w kolorze grafitowym, ale możesz zamówić go w innych, równie efektownych wersjach.

Najlepszy rower miejski to ten, który spełnia Twoje oczekiwania. Mamy jednak nadzieję, że nasz ranking rowerów miejskich ułatwi Ci wybór. Kup swój własny jednoślad i ciesz się jazdą po terenach zabudowanych każdego dnia.