Jakie są najlepsze rowery szosowe? (ranking)

Jazda rowerowa z roku na rok zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Wiele osób wykorzystuje rower nie tylko do rekreacji, ale również jako środek transportu. Zakup dobrze dopasowanego roweru to bardzo ważna kwestia, ponieważ od niej zależeć jakość dalszego użytkowania pojazdu. W zależności od przyszłego użytkowania warto dopasować pojazd do naszych preferencji oraz potrzeb. Przed wyborem warto także porównać ceny pojazdów, ponieważ na ryku sprzedaży znacznie się one różnią i nie zawsze się powiązane z wysoką jakością wyposażenia. O czym warto pamiętać? Jakie cechy roweru wziąć pod uwagę?

Jaki rower szosowy wybrać na początek?

Wielkość koła, rozmiar ramy, liczba biegów – to podstawowe kryteria, które mają bardzo duże znaczenie. Od wielkości koła zależy do jakich celów będziemy wykorzystywać pojazd. Rowery z kołami 28′ są większe niż tradycyjne 27′ pojazdy. Są przystosowane do szybszej jazdy i lepiej pokonują przeszkody. Opony mniejsze o grubszych kołach bardzo często posiadają rowery sportowe, które są przystosowane do jazdy do nierównym terenie. Dobry rower szosowy powinien mieć większe opony oraz wygodną ramę, która pozwoli na łatwe wsiadanie i zsiadanie.

Liczba biegów jakie posiada rower to kolejny istotny aspekt, ponieważ znacznie ułatwiają one płynną jazdę po wzniesieniach i górkach. Zmiana przerzutki pozwala na wygodną i bezproblemową jazdę po nawierzchniach o różnym nachyleniu. Dodatkową cechą na którą należy zwrócić uwagę jest rodzaj ramy jaki posiada rower. Najlepszym tworzywem jest bez wątpienia aluminium, które nie tylko jest bardzo lekkie i prezentuje się estetycznie, ale również jest odporne na rdzę oraz drobne uszkodzenia. Wiele nowoczesnych modeli posiada także innowacyjne technologie, które umożliwiają lepszą jazdę.

Bardzo ważną kwestią są także hamulce. Najlepiej jeżeli wyróżniają się one wytrzymałością oraz płynnością użytkowania. Wśród najlepszych typów hamulców należy wymienić tarczowe hydrauliczne. To bardzo ważna cecha, ponieważ to właśnie od niej zależy bezpieczeństwo rowerzysty podczas jazdy. Mniej istotną ale zapewniającą dużą wygodę jazdy jest komfortowe siedzisko, które znacznie uprzyjemnia długie, wielogodzinne wycieczki, a także odciąża kręgosłup podczas wyczynowych wypraw.

Wybór dobrego roweru szosowego

Każdy przyszły użytkownik powinien wykonać zestawienie ważnych cech i aspektów oraz wykonać porównanie zestawiając produkty, zanim zdecyduje się na konkretną markę pojazdu. Jaki rower szosowy wybrać? Oto ranking rowerów szosowych, które dzięki swoim zaletom uprzyjemnią codzienne użytkowanie pojazdu. A więc jaki rower szosowy wybrać?

RANKING: Najlepsze rowery szosowe

Najlepszy rower szosowy
Fondriest Raptor 1.0

1. Fondriest Raptor 1.0

To rower przeznaczony zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych miłośników jazdy rowerowej. Dobrze dopasowana geometria kół sprawia, że jest wyjątkowo lekki i stabilny. Jego rama jest bardzo uniwersalna, nie jest zbyt wysoka co pozwala na płynną i wygodną jazdę po falistej nawierzchni, a także po płaskiej, asfaltowej drodze.

Praktyczna, łatwa zmiana przerzutek sprawia, że z łatwością można użytkować go zarówno podczas długich tras wycieczkowych jak i krótkich, szybszych podjazdów. Fondriest Raptor 1.0 to pojazd wyposażony w wysokiej jakości, mocne opony, które pozwalają na jazdę po wilgotnej nawierzchni, a także zapewniają bardzo dobrą przyczepność. Cena pojazdu nie należy do najniższych, warto jednak pamiętać, że zawiera on wytrzymałe części, które umożliwiają bardzo komfortową jazdę. Niewątpliwie jest to jeden z najlepszych rowerów szosowych jakie można dostać na rynku w tym zakresie cenowym.

2. Romet Huragan 2

Romet Huragan 2

Romet Huragan 2 należy do uniwersalnych rowerów szosowych. Jest on przeznaczony raczej dla początkujących miłośników jazdy. Jest on wyposażony w niespotykany układ napędu, co sprawia, że posiada on większą ilość przełożeń niż standardowy rower. Zmiana przerzutek jest bardzo prosta dzięki czemu jazda na nim jest płynna i komfortowa. Opony w rowerze są bardzo mocne i wytrzymałe, dlatego nadają się na jazdę po różnych nawierzchniach. Duża ilość lekkich, aluminiowych elementów sprawia, że rower jest bardzo lekki, a jednocześnie solidny.

Jego cena jest średnia w porównaniu z rynkiem, a jednak warta jakości jaką prezentują jego elementy. Z pewnością warto rozważyć jego wybór podczas poszukiwań najlepszego roweru szosowego.

3. Kross Vento DSC 5.0

Kross Vento DSC 5.0

Kross Vento to wyjątkowo solidny rower oparty na wysokiej jakości wyposażeniu. Zastaw elementów Shimano zapewnia bezawaryjność pojazdu oraz bezproblemową jazdę. Dzięki uniwersalnej wielkości kół oraz prostej obsłudze jest przeznaczony zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych rowerzystów.

Wytrzymałe, grube opony włoskiego producenta zapewniają dużą wygodę, przyczepność, a także bezpieczeństwo podczas jazdy. Koła posiadają dodatkowe wzmocnienie dzięki obręczy, która dodatkowo zabezpiecza oponę. Wysokiej jakości hamulce tarczowe hydrauliczne ułatwiają szybkie oraz sprawne hamowanie na drodze. Umożliwia to także dużą precyzję przy prowadzeniu oraz szczegółowe przewidywanie ruchów. Bardzo wytrzymała, stabilna i lekka aluminiowa rama pozwala na sztywne i pewne prowadzenie roweru niezależnie od szybkości oraz rodzaju nawierzchni. Obecność haków przy ramie ogranicza do minimum jej uszkodzenie zapewniając komfortową jazdę w każdych warunkach. Rower pokryty jest odporną farbą chroniącą strukturę tworzywa przed rdzewieniem oraz uszkodzeniem.

Warto dodać, że kable przerzutek oraz hamulców są poprowadzone wewnątrz, dzięki czemu są one zabezpieczone przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. Zapewnia to także bardziej sportowy wygląd roweru. Kross Vento 5.0 to pojazd, który świetnie sprawdzi się podczas wyczynowej, górskiej jazdy jak i w czasie rekreacyjnej, weekendowej wycieczki. Jest to pozycja idealna dla każdego i bez wątpienia warta swojej ceny.

4. Triban RC100

Triban RC100

Wśród najtańszych rowerów szosowych Triban to jeden z najlepszych pojazdów na jakie można się zdecydować. Prostota obsługi, wytrzymałość oraz wysoka jakość to zalety, które sprawiają, że jest on idealny dla początkujących rowerzystów. Rower posiada bardzo mocne opony, dzięki czemu dobrze sprawdza się podczas jazdy na różnych trasach. Aluminiowa rama zapewnia dużą lekkość podczas użytkowania.

Niewątpliwym plusem jest także ilość tarczy (jedna) jakie posiada. Dzięki tej wyjątkowej zalecie pomyłka przy zmianie przerzutki jest niemożliwa. Triban jest prosty w obsłudze oraz lekki, dzięki czemu jazda na nim jest przyjemnością. Rower posiada możliwość montażu bagażnika. Jest to typowy pojazd wycieczkowy, który w pełni sprosta potrzebom początkującego użytkownika. Cena roweru jest bardzo niska, mimo tego jakość części jakie posiada jest bardzo dobra. Podsumowując jest to tani rower szosowy w przystępnej cenie.